Список реформ від США: забаганки наших партнерів чи інтереси України?

28 вересня 2023, 08:29
444
В багатьох випадках йдеться про посилення громадського контролю над діяльністю різних державних установ, що сприятиме розвитку демократії.
Список реформ від США: забаганки наших партнерів чи інтереси України?
До документу треба ставитись спокійно і раціонально / Фото: president.gov.ua

Розпочався інформаційно-політичний ажіотаж навколо листа з Білого Дому з переліком реформ, які Україна має виконати для продовження отримання західної допомоги. Чого тільки не має в коментарях на цю тему – і конспірологія, і звинувачення майже в зраді, і політичні спекуляції.

Насправді до цього документу треба ставитись спокійно і раціонально. Цей лист відображає позицію не тільки США, а й інших міжнародних партнерів України (ЄС, МВФ, країни G-7, тощо), які об’єднались в Координаційну платформу фінансових донорів України, яку іноді називають "фінансовий Рамштайн". Поки що це документ для обговорення і узгодження з Урядом України. Він спрямований на більш ефективне використання міжнародної допомоги, яка надається Україні, посилення громадського контролю за її використанням, стимулювання процесу структурних і адміністративно-політичних реформ в Україні. По Міноборони, СБУ і силових структурах йдеться, зокрема, про реформи, які пов’язані з процесом євроатлантичної інтеграції України. Частина інших реформ прямо чи опосередковано пов’язана з процесом європейської інтеграції України. Про деякі з цих реформ (наприклад, про реформу СБУ) йдеться ще з 2015-2016 рр.

відео дня

В багатьох випадках йдеться про посилення громадського контролю над діяльністю різних державних установ, що сприятиме розвитку демократії в Україні, особливо в умовах війни. І це стало наслідком очевиднних проблем і з державними закупівлями і з бюджетним процесом в деяких наших відомствах. Врешті решт все це відповідає нашим інтересам. Саме тому в даному випадку не йдеться про якісь "забаганки" наших партнерів, чи про "зраду". Схожі ситуації і схожі поради партнерів бували у нас і раніше, наприклад, коли ухвалювалось антикорупційне законодавство, створювались нові антикорупційні інституції, а пізніше – антикорупційний суд. Така саме ситуація, навіть набагато більш масштабна, ще буде у нас в процесі переговорів про вступ України до ЄС.

Особливо підкреслю, що мова не буде йти про припинення військової допомоги Україні. Це було б смертельно небезпечно для нашої країни, і наші міжнародні партнери таких дурниць робити не будуть. А от прив’язка частини обсягів фінансової допомоги до виконання окремих зобов’язань цілком ймовірна. Тому ставитись до цих рекомендацій треба серйозно і відповідально.

Хто такий Володимир Фесенко

Фесенко Володимир (8 листопада 1958, Лозова, Харківська область) - український політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента". Лауреат премії "Celebrity Awards 2020" в номінації "Політолог року", пише Вікіпедія.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти