Війна буде завершена наступного року нашою перемогою

На наступний рік я не бачу жодних перспектив для окупантів наступати та захоплювати нові території.
Війна буде завершена наступного року нашою перемогою
Війна буде завершена наступного року нашою перемогою, вважає Андрусів / 93-я ОМБр Холодный Яр

Аналіз перспектив війни на прикладі втраченої техніки.

Завдяки ресурсу Oryх, який відслідковує втрати в техніці сторін за допомогою підтверджених фото в соцмережах, можна скласти собі уявлення про перспективи війни і втрати сторін. Станом на зараз втрати прямують до співвідношення 1 до 4 (думаю, що ця пропорція зберігається і в особовому складі). Ми втратили 2354 одиниць техніки, окупанти - 8137. Тобто коли американці кажуть, що ми воюємо на 12 по 10 бальній шкалі - це дуже близько до правди. Перше півріччя російські пропагандони відбріхували свої втрати тим, що ніби-то атакуюча сторона має втрати 3 до 1. Це правда, але з осені атакуючою стороною є ми, і це ніяк не міняє співвідношення. Я вирішив зробити порівняння втраченої окупантської техніки, з довоєнними оцінками по ключовим позиціям. І ось що вийшло.

Танки. На початок війни в окупантів було 2840 танків в строю і 10200 на зберіганні. При чому танки, які ввійшли в Україну - це були нові модернізовані танки. Станом на зараз знищено і захоплено 1520 танків. 80% з них - це якраз модернізовані, 20% - це вже зняті зі зберігання, які активно стали постачатись на фронт з серпня. Є дуже велика дискусія щодо того, яких танків найбільше на зберіганні - більш новіших Т 72 чи старих Т-55, Т-62, Т-64. З того, що я проаналізував, я бачу, що біля 7 тисяч - це якраз дуже старі, і біля 3 тисяч Т-72 і Т-80.

Підсумуємо, за 9 місяців війни, окупанти втратили майже половину своїх сучасних танків. При чому, ці танки модернізовувались і вироблялись в останні 10 років. Танки, які на зберіганні в середньому мають від 40 до 50 років, і потребують дуже великих затрат для приведення до бойового стану. Путін поставив завдання за рік передати 800 танків зі зберігання в армію, але за оцінкою російських експертів, що ця цифра навряд чи може перевищувати 200. Тобто наступний рік окупанти будуть вести війну меншою кількістю танків і ще й старих моделей.

Артилерія. Тут все не так добре, як з танками. До війни в строю було 4680 одиниць артилерії, і ще 4260 на зберіганні. З них самохідних установок різних типів 1900, з яких 800 - це стара 2С3 Акація та 500 - більш нова 2С19 МСТА-С. Ще 876 РСЗВ типу Град. Станом на зараз було знищено і захоплено 591 одиницю артилерії. З них 290 самохідних установок, та 159 РСЗВ. На жаль, бачимо, що втрати в артилерії не такі значні, плюс в окупанта дуже багато запасів.

Але проблема артилерії не в кількості одиниць техніки, а в снарядах. З огляду на те, що окупанти вже опустошили білоруські склади, і зараз по всьому світу шукають 122 і 152 калібр, їм бракує можливості забезпечити всю цю колосальну артилерію боєприпасами.

Бойові машини піхоти. Глянемо ще одну популярну позицію на війні. До війни в строю були 5220 БМП тат БТР 82А, і 8500 на зберіганні. При чому більшість в строю були більш сучасні БМП-2 - 3000, та БМП 3- 600, тоді як на зберіганні 7000 БМП-1. Станом на зараз знищено і захоплено 1774 одиниці, серед яких 353 БТР 82А, який тільки почали виробляти в 2011 році. Отже, як і з танками, за 9 місяців війни окупанти втратили велику кількість своєї прогресивної техніки, яку доведеться компенсовувати застарілими зразками і в значно меншій кількості.

Підсумуємо. Армія, яка вторглась в Україну будувалась 10 років, і на неї з 2011 року було витрачено 770 млрд дол. Станом на зараз ця армія втратила від 30 до 40 % своєї техніки. Таким чином, окупантам потрібно від 3 до 5 років, щоб компенсувати втрати тільки за цей рік. І це не враховуючи санкційний режим.

Виходячи з цього, на наступний рік я не бачу жодних перспектив для окупантів наступати та захоплювати нові території. Тому найлогічніший сценарій - окупант буде намагатися утримати захоплене і нав’язати переговори. З великою ймовірністю війна буде завершена наступного року нашою перемогою.

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти