Попереду важка зима: кризи в теплопостачанні та енергетиці не уникнути

Україні доведеться пережити важку фінансову кризу і важку зиму.

газ, ціна на природний газ
Україні може не вистачити газу / Getty Images

Коли FT викладає позицію Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) з питань поставок газу в Європу, це варто читати.

Захід визнає, що російський Газпром в повному обсязі виконує всі діючі контракти з постачання газу в Європу.

Європа хоче додаткових поставок російського газу, тому що їй газу не вистачає, і ціни ростуть. Газпром хоче проводити ці додаткові поставки через "Північний потік-2", тому що він хоче окупності своїх величезних інвестицій в цей газопровід.

США як найбільший виробник газу в світі перенаправили свої поставки скрапленого газу з Європи в Азію, тому що там ціни ще вищі, а американські компанії хочуть максимальних прибутків. Так вчинили з тих же причин і інші великі постачальники скрапленого газу.

читайте такожУдар Байдена по Росії і Північному потоку-2: США запустять нову порцію санкцій проти труби ГазпромуУкраїна хоче, щоб весь російський газ до Європи поставлявся через Україну, тому що їй різко не вистачає доходів від транзиту, а також не вистачає газу. При цьому українське керівництво не хоче вести переговори з російським керівництвом про повернення до прямих закупівель газу у Газпрому і хоче закуповувати російський газ у європейських спекулянтів за різко завищеними цінами.

А я просто хочу знати, чому українське керівництво в грудні 2019 року погодилося на підписання 5-річного контракту на транзит газу з Газпромом замість існуючого 10-річного і чому воно погодилося на скорочення обсягу транзиту практично вдвічі до 40 млрд. кубометрів на рік? І чи немає тут прихованого договору про корупційну складову?

Висновок: всі сторони договорів у повному обсязі виконують свої зобов'язання відповідно до публічних (і не публічних) контрактів і законів ринкової економіки. А Україні доведеться пережити важку фінансову кризу і важку зиму. Кризи в теплопостачанні та енергетиці вже не уникнути.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Місячний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: доленосний день, збитки або любов усього життяМісячний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: доленосний день, збитки або любов усього життя Путін пояснив, чому Росія продовжуватиме агресію проти УкраїниПутін пояснив, чому Росія продовжуватиме агресію проти України Гороскоп на 24 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошовий бонус або обманГороскоп на 24 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошовий бонус або обман Під Москвою розбився літак: всі, хто знаходився на борту, загинулиПід Москвою розбився літак: всі, хто знаходився на борту, загинули Надя Дорофєєва топлес заінтригувала фанатів і показала "те, що важливіше за все"Надя Дорофєєва топлес заінтригувала фанатів і показала "те, що важливіше за все"

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти