Пригадалось, що в ніч на 14 січня 2022 року вітер здув хрест із південно-східної бані Софії Київської.
Падіння хреста вже тоді тлумачилось як знамення великої війни чи, принаймні, недобрий знак.
Зараз основний фронт проходить якраз в південно-східній Україні. Доволі промовисто...
Повернення п'ятої частини української землі зараз стає сакральною програмою Української держави.
Психологічними операціями ворог буде пробувати цю програму під акомпанимент прогресуючої втоми перепрошити, акуратно підвести до думки "життя в обмін на території".
Теоретично можна прогнозувати, що українське суспільство буде розмежовуватись.
Після дії економічних, психоемоційних та корупційно-політичних обставин розпадатись на прихильників умовно "за життя" (як корелюється з назвою однієї проросійської партії) і "за території" (ультрапатріотичне товариство). Буде зростати і "болото", яке міг би влаштувати дуже умоглядний компроміс між цими двома позиціями. Щось на кшталт "болота" післямінського замирення.
Але це в теорії. Традиція ментальної резистентности суспільних настроїв українців як нації та практика системно-рефлексивного управління здатна корегувати плани не лише ворогів.
А й навіть деяких друзів із Заходу, які чекають вдалого моменту для мирного наративу.
Хто такий Олег Постернак
Постернак Олег Олександрович (народився 19 вересня 1983 р., с. Залужжя, Теплицький район, Вінницька область) — політтехнолог, політичний консультант, член Асоціації професійних політичних консультантів України, кандидат історичних наук. Провів 16 виборчих кампаній в якості керівника кампанії кандидатів в народні депутати в мажоритарних округах, кандидатів на міські голови, кандидатів у депутати обласних та районних рад.
Автор блогів і публіцистичних матеріалів з виборчого права, політичних технологій, електоральної психології у багатьох українських виданнях.
Коментує політичну ситуацію на українських інформаційних телеканалах, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред