Росіяни почали по-дорослому довбати на Донбасі. Почали вже кілька днів тому, але зараз, схоже, операція входить у вирішальну фазу. Вони поспішають, і 9 травня тут ні до чого.
Точніше, навіть якщо причому, то це не головне. Головне, що в Москві зрозуміли – тільки-но Україна отримає те озброєння, про яке вже оголошено і обіцяно, шансів у них не буде від слова взагалі.
Тому, на мій скромний погляд, план у них простий, як олівець. Віджати максимально більше території, а потім оголосити про те, що хочуть миру, виключно з гуманістичних міркувань. Звісно, миру по тій лінії, яку вдасться утримати на той момент. Для цього навіть необов'язково брати весь Донбас і навіть Маріуполь. По Маріуполю можна запропонувати евакуацію морем в третю країну, і ніхто не зможе відмовитися.
Сухопутний коридор до Криму при такому розкладі у них буде, і це буде оголошено як кінцева мета операції.
Перемир'я буде великою оперативною паузою, за час якої вони проведуть референдуми – спочатку по створенню недореспублік, потім по приєднанню їх до Росії. І повернення територій для України означатиме початок війни з ядерною державою.
Саме тому вони зараз не називають це війною. Для війни їм потрібно, щоб "напали на них". Причому зауважте, це їхня програма мінімум. Про максимум писати не хочеться, та й не вийде у них цей самий максимум.
Ну і, звичайно, будуть працювати ліктями для зняття санкцій.
Читати такожРосія на межі: чому доля режиму Путіна вирішиться до 9 травня
По логіці Заходу, коли решті України вже "нічого" загрожувати не буде, тобто коли українців перестануть вбивати тут і зараз, такий сценарій може виявитися цілком прийнятним.
Зрештою у Путіна все-таки є бомба. Та й сама Росія, загнана за поребрик світової економіки і політики, вельми влаштовує як захід, так і схід.
Джерело дешевої сировини, нескінченно довго зализує смертельні рани. Для цього навіть можна буде піти на деяке послаблення санкцій, не принципове, але таке, що гарантує виживання режиму.
А щитом Європи буде служити дуже озброєна, дуже зла і дуже мотивована Україна, вірніше та частина, яка від неї залишиться. Цинічно, але це так.
Читати такожГопники з 90-х переплутали район: чому війна в Україні - це надовго
При цьому для самої Росії такий сценарій означатиме криваві репресії всередині країни, і постійні спроби дестабілізації по периметру, з метою затягнути до свого чумного бараку всіх колишніх радянських.
Де конкретно пройде нова залізна завіса, швидше, буде цікавити регіональних гравців. Наприклад, у нашому випадку для Туреччини життєво важливо, щоб Південний Кавказ не увійшов до сфери впливу Росії. Але я б тут не розслаблявся. У Туреччині маса своїх проблем, і чи вийде не допустити поглинання Південного Кавказу – баба надвоє сказала. Точніше, це залежить від політичної волі влади і суспільства всіх трьох країн. Гарантій того, що у Росії не вийде точно немає.
Читати такожВійна в Україні триватиме три роки, і це за оптимістичного сценарію - Андрій Ілларіонов
І головне, те, що описано вище – їхні плани. І жоден з їхніх планів не був здійснений. Не будуть і ці. Тому, чим більш тяжкої поразки буде завдано Росії на Донбасі, тим більше шансів у нас.
Отже, битва за Донбас закінчиться на державному кордоні України і в Криму.
Гела Васадзе, експерт Грузинського центру стратегічного аналізу