Перекладемо виступ Путіна на Петербурзькому міжнародному економічному форумі на людську мову.
Насправді все дуже просто. Путін дійсно вважає, що це його історична промова, хоча він нічого нового не сказав.
А головний посил промови, що пролунала: Росія має бути одним із полюсів у багатополярному світі. І для цього Путін робитиме все, що зможе.
Єдиний новий посил: він остаточно відрізає шляхи відступу для свого оточення і для російського бізнесу. Тепер вибору нема – треба йти до кінця, або ти зрадник з усіма відповідними наслідками.
Чого насправді бояться «голуби миру» в Кремлі? Вони бояться того, що під амбітні плани Путіна не створена міжнародна коаліція. І Путін тут грає ва-банк.
Новий світопорядок по версії Путіна поки що не потрібен ні Китаю, ні Індії. Китай не готовий до війни за Тайвань, а Індія не готова і не збирається бути молодшим партнером у трикутнику Росія-Китай-Індія.
Читайте такожРосія дотрезвонилася: як Зеленський відшмагав Путіна Європою
Окремо слід зупинитися на армії «російських яструбів». Вона ділиться на клоунів (Володін, Медвєдєв і Кадиров) та на гравців (Патрушев і віднедавна Кирієнко). На перших поки що можна особливо не звертати уваги. Другі відрізняються від «голубів» тільки одним: у них різні погляди на те, коли завершити війну.
Але ні одні, ні другі не зупиняться зараз, бо не захоплено Донбас.
Читайте такожПоки Київ приймає лідерів ЄС, Москва бенкетує за порожнім столом: як РФ опинилася в повній ізоляції
Тому все, що ми чуємо про мирні плани, переговори тощо – це блеф. А щодо епохальної промови Путіна, то він свідомо заганяє себе в ситуацію, з якої він не має шляхів для виходу. І його оточення точно не готове сказати йому «ні».
Вадим Денисенко, директор Українського інституту майбутнього, політичний експерт