Дуже хочу помилитися в цьому прогнозі, однак, жодних гарантій нашої з вами безпеки на даному етапі навіть не проглядається.
По-перше, в передноворічну ніч занадто довгим і розмитим вийшло відеозвернення президента Зеленського (22 хв), яке рясніло суперечливими тезами, і в ньому він особливо сильно намагався сподобатися військовим.
До речі, Володимир Зеленський вже підписав Указ про підвищення мінімальної зарплати військовослужбовцям (19 тис. грн) і поставив завдання Кабміну вдосконалити систему грошового забезпечення військових. Це правильне, але занадто запізніле рішення.
Також кинуто величезні суми грошей на прискорене створення і розвиток провладних телеканалів, де в ефірах повинні хвалити «слуг народу» і викривати опозицію. Але поки позиції Зеленського погіршуються день у день: це вже запізніла гра і марні зусилля, бо раніше влада здійснила низку грубих помилок і прорахунків.
Тому у 2022 році Зеленський приречений і далі слабшати, поки не дійде до тої межі, коли потрібно йти на дострокові вибори або почнеться незворотний розпад. Занадто багато всередині нашого суспільства конфліктів і роз'єднання, а на зовнішньому контурі – чимало сильних ворогів, а т.зв. союзники, на жаль, ненадійні.
По-друге, український істеблішмент в останні роки демонстрував жорстку підпорядкованість глобальним силам впливу і нездатність реформувати монопольно-олігархічний уклад. Але щоб утримати ситуацію, державі потрібні все нові і нові фінансові вливання, а їх просто немає - приватизацію майже закінчено - останні штани продано, основний потік прямих іноземних інвестицій теж пройшов і це підтверджується різким падінням їх обсягу в минулому 2021 році.
Ще деякий час на військовій допомозі США і країн ЄС, а також на нових невеликих запозиченнях Україна протримається, а там вже все, глухий кут. Модель економіки, заснована на продажу фамільного срібла і на іноземних кредитах, за визначенням кінцева.
Читати такожНаступ скасовується - Росії нічим воюватиНу, і варіантів розвитку подій не так вже й багато. Це або а) різка девальвація гривні, що означатиме життя за коштами з призовим бонусом у вигляді гіперінфляції, хвилі банкрутств, втрати заощаджень, масових звільнень; або б) чергові кредити МВФ і позики від розміщення ОВДП, і тоді це буде вже чиста фінансова піраміда, а Шмигаль буде не новим генералом Макартуром, а старим Сергієм Мавроді; або в) локальна гаряча війна, після якої постраждалій від віроломної російської агресії Україні, можливо, дадуть десяток млрд дол. США, але ці гроші не врятують ситуацію, оскільки на ринках України буде кривава лазня - мільярди доларів будуть вимиті з капіталу. Нарешті, внутрішній інвестор не голосуватиме гривнею за те, що занадто страшно.
По-третє, у світі стає все тривожніше і сумніше. На превеликий жаль, сьогодні Україна за своїм економічним, політичним і науковим потенціалом опинилася на узбіччі Європи. Нашу долю стали вирішувати США, Євросоюз і РФ. Ось і останнє в минулому 2021 році майже годинне спілкування через відеозв'язок Байдена і Путіна не вселило надію на досягнення стратегічної безпеки. Лідери не тільки не домовилися про гарантії безпеки і стабільності, а залишилися на первинних своїх позиціях. І як і раніше головна тема цих і наступних переговорів - про долю нашої рідної України.
Читати такожСтара психологічна травма Росії: чому Москва побоїться воювати з Україною взимкуУ зв'язку з цим уже 9-10 січня цього 2022 року в Женеві відбудуться консультації представників США і РФ з українського кейса, 12 січня вони продовжаться в рамках Ради НАТО - Росія в Брюсселі, а 13 січня почнуться дискусії у Відні за лінією ОБСЄ.
Що буде з Україною? Коли ОП, Кабміном і Радою правлять не здоровий глузд і професіоналізм, а артистичний популізм - висновки робіть самі. І, звичайно, друзі, треба пам'ятати, що після кульмінації збройного конфлікту настає фаза вигорання і депресії. Хіба це нам потрібно?