Недовго сміялися російські Іскандери: чому РФ не вдасться поповнити запаси ракет, що закінчилися

У Росії закінчуються ракети, а створити нові вона не зможе – РФ може хіба що наштампувати болванки для ракет, але вони не полетять без «французького мозку» та «німецького двигуна»

Росія прорахувалась абсолютно в усьому, і це означає, що перемога України – це справа часу.

РФ переводить свій оборонно-промисловий комплекс у режим цілодобової роботи. Чи варто цього боятися? Спойлер – ні.

Декілька днів тому Генштаб ЗСУ в оперативному зведенні повідомив про рішення РФ перевести підприємства з виробництва ракет "Калібр" та "Смерч" на цілодобовий режим роботи.

Перш за все, це означає, що загарбник видихся. Єдиний фактор війни, в якому РФ мала безперечну перевагу – ракетне озброєння. І це озброєння просто закінчилося. Росія прорахувалась абсолютно в усьому, і це означає, що перемога України – це справа часу.

Читайте такожРосія звихнулася надовго: чому Європі не уникнути участі в третій світовій

В оголошенні йдеться саме про боєприпаси (ракети). За всіма технічними вимогами та правилами, що діють у військово-промисловому комплексі, кількість вироблених боєприпасів приблизно дорівнює технічній здатності систем вогню випускати ці боєприпаси по супротивнику.

Ще більш простими словами, якщо ракетна система «Калібр» може випустити 20 крилатих ракет 3М-14Э, то завод з виробництва ракет отримує замовлення на 20 ракет.

Таким чином, погрожуючи Україні кількістю ракет, РФ забуває про те, що ці ракети будуть валятися на складах до того, як сервісне обслуговування не пройдуть системи запуску.

Читайте такожПутіну не судилося взяти Україну: коли Захід втрутиться у війну

Друге – логістика.

У виробництві ракет для «Калібру» тільки серед російських виробників задіяні:

Тобто комплектуючі та складові частини для ракет виробляються в тисячах кілометрів один від одного, і РФ необхідно в умовах тотальної економічної кризи вирішувати проблему транспортування таких спецвантажів.

Третє – імпортозаміщення.

Європа озброювала РФ з 2014 року. За це європейським виробникам доведеться ще відповідати. Але на даному етапі війни, факт постачання комплектуючих до РФ з Європи грає нам на руку.

Читайте такожБайки Росії про гіперзвукову зброю: чому метання "Кинджалами" – це окозамилювання

В умовах тотального ембарго європейські виробники високотехнологічної продукції для ВПК відріжуть Росію від високих воєнних технологій. Таким чином, не важливо, скільки Росія наштампує болванок для ракет, бо полетіти ці ракети все одно не зможуть без «французького мозку» та «німецького двигуна».

Стратегічно Україна вже перемогла навіть у суто військовому плані. Чекаємо, доки керівництво РФ змириться з цим фактом.

Володимир Пікузо, керівник програми «ВПК та оборона» Українського інституту майбутнього

Новини заразКонтакти